Atölye İçeriği

İçerik Programı 

 1. HAFTA
 • Çocuklarla tanışma , kaynaşma, yaratıcılık nedir?
 • Hikaye üretme ya da resim çizme.
 1. HAFTA
 • Kara köpek Tango (Binnur Miniç) kitabı ile tanışma.
 • Melek Hareketi sayfası üzerine sohbet etme.
 • Atölye sonunda kendi sahiplendikleri köpeğin hikayesini yaratıp yazmalarını istenecek.
 1. HAFTA
 • Bi önceki hafta yazdıkları hikayeyi üzerinde belirli çalışmalar yapma (okuma, canlandırma ve resim yaparak anlatma)
 1. HAFTA
 • Kara Köpek Tango ile ilgili çanta , kitap ayracı, kap boyama, mama kabı, vazo gibi üretimler yapma.

(Ebeveylerden yardım alınabilir.)

 • Yapılan bu üretimlerin Melek Hareketi sayfasında paylaşılıp satışa sunulması ve elde edilen gelir ile mama alma ve dağıtma.

Atölyenin Amacı

Özgürlüğümüzün kısıtlandığı pandemi sürecinde yaşıtlarıyla iletişim kuramayan düşledikleri oyunları birlikte oynayamayan çocuklarımızın, ruhlarını oyunların beslediği düşüncesiyle birlikte teknolojinin nimetlerinden fayda sağlayarak uzaktan da olsa onları bir araya getirmek istedik. Farklı duygu ve düşüncedeki hayal dünyasındaki çocuklarımızı ortak bir atölye çalışması altında toplayıp onların hayallerindeki dünyayı kucaklayıp çizerek, boyayarak, öyküler oluşturarak, özgürce empati yapmalarını sağlayarak, el becerilerini geliştirerek , keşfederek ve birlikte oyunlar kurup eğlenerek birlikte üretmeyi tasarladık.

Yapacağımız atölye “Melek Hareketi “ adı ile geliri sokak hayvanlarına gitmek üzere başlattığım kendi diktiğim ve çeşitli içerikteki ürünlerle yoluma devam ettiğim projem, çocuklarla yapacağım bu çalışmayla daha da anlam kazanacak.

Atölyenin Kazanımı

Atölye sonunda kendi ürettikleri nesneye hayat vererek, sayfamda bunun satışını yaparak bir canın hayatına dokunacak ve daha önce yapmadığı çok önemli bir şeyi yaparak, kendi yaşıtlarına ve büyüklerine örnek bir davranış sergileyerek mutlu olacak. Böylece bu çalışma ile doğada var olan her türlü canlının yaşama hakkı olduğunu, farkındalığını geliştirerek sorumluluk almayı, yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğrenecek.

Detaylar

Eğitmen: Melek Şahin

Kontenjan: Detaylı bilgi için lütfen arayın.